Чистка фільтра сажі DPF у Львові
Чистка фільтра сажі DPF (Diesel Particular Filter) — це одна з методик усунення проблеми із забитим відкладеннями пристроєм. Вона має на увазі видалення накопичених частинок за допомогою сильнодіючих хімічних складів. Існують і інші способи вирішення такого завдання. Наприклад, видалення фільтра. Однак ця операція також потребує зміни прошивки ЕБУ, оскільки відсутній елемент системи буде провокувати постійна поява помилок на приладовій панелі. Відзначимо, що такі дії призведуть до істотного збільшення токсичності вихлопних газів. Третій спосіб — заміна фільтра. Однак ціна таких пристроїв досить і досить висока, що робить подібні операції невигідними для власників автомобілів з великими пробігами (саме у них зустрічаються подібні проблеми).
Вихлопна система
В процесі запалення палива в ДВЗ виділяються токсичні гази, які через систему ГРМ відводяться з камери згоряння і відправляються в вихлопну магістраль. Ця система складається з декількох важливих елементів, які не тільки відводять потік якнайдалі від водія і пасажирів, але також знижують рівень шуму і фільтрують гази, затримуючи шкідливі частинки. Це дозволяє зробити дизельний автомобіль не тільки економічним, але і екологічним. За останнім параметром він практично не поступається бензиновим ДВЗ.
Фільтр сажі є невід’ємною частиною вихлопної системи з середини 2000-х років в результаті прийняття нових регламентів про кількість допустимих обсягів викиду в атмосферу шкідливих речовин. Як неважко здогадатися з назви — цей елемент покликаний затримувати частинки сажі, які з’являються в процесі згоряння дизельного палива. Пристрій являє собою металевий циліндр, усередині якого розміщена чарункова структура з жаростійкого матеріалу. Термін її ефективної роботи становить близько 120-150 тисяч кілометрів, але залежить від використовуваного палива, а також від конкретної моделі автомобіля.
Як здійнюється чистка фільтра сажі DPF
Чистка фільтра сажі DPF автомобіля нерідко закладена виробником і називається функцією регенерації. Такий процес здійснюється шляхом збільшення температури горіння, для чого необхідна спеціальна присадка і особливий режим роботи ЕБУ двигуна. Таким чином, накопичена в фільтрі сажа просто згоряє. Однак, якщо таких функцій не передбачено або їх ефективність падає, вдаються до хімічних впливів, застосовуючи спеціальні сильнодіючі склади.
Розглянемо основні етапи:
- демонтаж фільтра
- відключення датчиків
- герметизація отворів
- заливка миючого засобу
- очікування взаємодії
- злив рідини
- промивання
- просушка
- установка
Просушка природним шляхом при працюючому ДВЗ
Ефект такої операції залежить як від використовуваних складів, так і від стану фільтра. На жаль, в деяких випадках допомагає тільки заміна або видалення пристрою.
Куди звернутися?
Чистка фільтра сажі DPF пов’язана з роботою з токсичними і сильнодіючими хімічними складами. Тому, не маючи необхідних умов, а також досвіду виконання подібних операцій, слід доручити їх професіоналам. Наприклад, Ви можете звернутися за допомогою до співробітників автосервісу СТО Авто, розташованого у Львові. Тут є все необхідне, щоб повернути Ваш автомобіль у робочий стан в найкоротші терміни.