Перевірка рівня рідин

Перевірка рівня рідин — це важлива операція, яка дозволить вчасно відстежити зниження обсягу мастильних і робочих складів. Зазначимо, що досягнення ними мінімального значення може призвести до дуже серйозних негативних наслідків. Причому ці ситуації тягнуть за собою як дорогий ремонт, так і реальну небезпеку. Наприклад, якщо говорити про smazochnom матеріалі ДВЗ або редуктора, його практично повне або повна відсутність призведе до швидкого зносу елементів або навіть заклинювання механізму. Варто розуміти, що ціна ремонту в такому випадку буде досить висока. А ось занадто мала кількість гальмівної рідини не дозволить створити тиск в системі, за рахунок чого вона просто не спрацює. При такому розкладі, звісно ж, наслідки можуть бути куди більш плачевними. На щастя, сучасні автомобілі обладнані численними датчиками, за допомогою яких бортовий комп ‘ютер сповістить водія про недостатню кількість рідини в тому чи іншому пристрої.

Технічні рідини

Автомобілі оснащені складними механізмами і системами, які мають на увазі необхідність наявності спеціальних рідин. В деяких випадках можна говорити про мастильних матеріалах, а в інших — про робочі. Але, часом, робочі склади також мають захисні властивості. Наприклад, масло, заправлене в ДВЗ, служит для освіти на поверхні деталей захисної плівки, яка запобігає прискорений знос рухомих елементів і освіта задирів. А ось рідину в АКПП, звичайно, також має мастильні властивості, але основним її завданням є створення тиску в системі, що дає можливість передавати крутний момент і функціонувати агрегату.

Кожен вузол, де передбачено наявність рідини, має строго певний обсяг складу. Він розраховується інженерами під час конструювання агрегатів. Отже, недостатня кількість рідини призведе або до помилок в роботі системи, або до прискореного зносу деталей. Природно, обидві ситуації не обіцяють нічого хорошого. На щастя, рівень практичних всіх складів можна відстежити за допомогою спеціальних щупів або візуально, заглянувши в бачок. Також допомагають контролювати ситуацію датчики, які відстежують присутній обсяг рідин.

Виконання операцій

Перевірка рівня рідин автомобіля зазвичай здійснюється при виконанні регламентного обслуговування. В якості профілактики майстер оглядає резервуари і, у разі зниження обсягу, проводить долив. Якщо ж рівень знизився до критичної позначки або ж бачок зовсім виявився порожнім, необхідно також перевірити герметичність системи. Нерідко проводиться звірка показань датчика і реального стану справ. Якщо вони не збігаються, варто замінити датчик, оскільки він вийшов з ладу.

Розглянемо об ‘єкти перевірки:

  • Масло в ДВЗ
  • Трансмісійна рідину
  • Мастильний матеріал у редукторі
  • Рідину в роздаткової коробці
  • Гальмівна рідина
  • Антифриз
  • Робочий матеріал системи привода зчеплення
  • Омиваюча рідина

Майже всі подібні операції виконуються на остившем автомобілі. Необхідно, щоб рідини природним шляхом стекли в резервуар для зберігання

Куди звернутися?

Перевірка рівня рідин авто не завжди є простою операцією, яку легко виконати самостійно. Наприклад, визначити обсяг робочого матеріалу АКПП, якщо в системі не передбачений щуп, можна лише шляхом його зливу. Звичайно, ці заходи краще Доручити професіоналам. Наприклад, ви можете звернутися до співробітників автосервісу СТО Авто, розташованого у Львові. Тут такі операції виконуються в мінімальні терміни і з максимальною точністю.

Записатись
Зворотній дзвінок
Ціни

Команда автосервісу "СТО АВТО" у Львові

Ремонтуємо усі марки автомобілів