Перевірка АКБ

Перевірка АКБ — це важливий захід, який, якщо його здійснити вчасно, дозволить уникнути неприємних ситуацій. Мова йде про ті випадки, коли ви просто-напросто не можете скористатися автомобілем з причини відмови у запуску ДВЗ. Подібні проблеми, найчастіше, виникають в холодну пору року. Справа в тому, що при негативній температурі повітря на електросистему автомобіля лягає велике навантаження. Також гусне і мастильний матеріал у ДВЗ, внаслідок чого стартеру важче здійснити перший оборот клонували. Тож досвідчені автомобілісти проводять оцінку стану акумуляторної батареї в середині чи в кінці осені (звичайно, багато що залежить від конкретного регіону). Це дозволяє мати деякий запас часу, щоб, якщо з ’ ясується необхідність заміни АКБ, провести її до настання серйозних холодів.

Призначення пристрою

Акумулятор є невід ‘ємною частиною електросистеми будь-якого сучасного автомобіля. Звичайно, навіть не дуже досвідчені водії знають, що виробленням струму займається генератор, переробний енергію, одержувану від колінчастого валу двигуна. Однак для того, щоб ДВЗ заробив, його необхідно запустити. Для цього установлюють спеціальний пристрій — стартер, яке Живиться від АКБ. Отже, якщо енергії пускового струму буде недостатньо, завести автомобіль буде неможливо. Також акумулятор дозволяє підтримувати стабільну роботу електроприладів у тому випадку, якщо мотор заглушений. Проте варто розуміти, що його енергії не може вистачити на їх тривале функціонування.

Сьогодні акумулятори являють собою корпус із жорсткого пластику, всередині якого встановлюються свинцеві пластини. Але для запуску реакції необхідний електроліт. Їм виступає сірчана кислота, змішана з водою. При вступі електрики від генератора підвищується щільність електроліту, на позитивних електродах утворюється діоксид свинцю, а на від ‘ємних — Чистий свинець. Коли пристрій віддає енергію, процес відбувається в зворотному порядку.

Виконання робіт

Перевірка АКБ автомобіля — це нескладна операція, яка, Однак, вимагає наявності під рукою спеціального інструменту. Найчастіше діагностика здійснюється за допомогою набору датчиків і навантажувальної вилки. Зазначимо також, що приводом перевірити акумулятор може стати і відмова у запуску ДВЗ. Але в цьому випадку потрібно розібратися, чи працює стартер. Звичайно, він також може бути несправний, але миттєвий вихід цього механізму з ладу стається досить рідко — зазвичай спочатку відбувається зниження його ефективності. Якщо при повороті ключа в замку запалювання не відбувається жодної реакції, слід в першу чергу перевірити АКБ. Особливо актуальна ця ситуація взимку.

Розглянемо варіанти перевірки:

  • Вимір мультиметром при працюючому ДВЗ (нормальний показник — 13,5 — 14В)
  • Вимір при заглушеному ДВЗ (нормальний показник — 12,5 — 13В)
  • Вимір за допомогою навантажувальної вилки (норма — 12 — 13В)

Ця перевірка може сказати і про неправильну роботі генератора. Наприклад, про таку неполадку говорить напруга нижче 13,5В при працюючому двигуні!

Куди звернутися?

Якщо у Вас немає під рукою потрібного обладнання, але є потреба provestiproverku АКБ авто, слід звернутися в сервіс. Ціна таких заходів зазвичай дуже невисока. Тим більше, їх можна поєднати з виконанням регламентних робіт з обслуговування машини. Наприклад, точно визначити стан батареї зможуть співробітники автосервісу СТО Авто, розташованого у Львові. Грамотні фахівці вкажуть на потребу заміни АКБ або ремонту генератора, якщо того вимагатиме ситуація.

Записатись
Зворотній дзвінок
Ціни

Команда автосервісу "СТО АВТО" у Львові

Ремонтуємо усі марки автомобілів