Ремонт вентилятора радіатора у Львові

Ремонт вентилятора радіатора — це операція з відновлення працездатності важливого елемента системи охолодження. Як і у випадках з іншими електроустаткуванням, вентилятор може вийти з ладу з кількох причин. В першу чергу варто сказати про природний знос елементів. Навіть найнадійніші механізми не можуть працювати вічно. Також потрібно сказати про випадки механічних пошкоджень. Вони можуть виникнути як в разі удару (наприклад, при ДТП), так і внаслідок неякісно виконаних ремонтних робіт. Якщо вентилятор обладнаний віськомуфтою — спеціальним пристроєм, що дозволяє активувати вентилятор по команді електроніки — може прийти в непридатність саме вона. На щастя, є можливість замінити її окремо від всього механізму.

Система охолодження

При згорянні палива, яке безперервно відбувається при роботі двигуна, виділяється велика кількість тепла. Однак інженерами передбачена оптимальна робоча температура ДВЗ, при якій досягається максимальний ККД і таке навантаження на компоненти, яке не веде до прискореного зносу деталей. Отже, її необхідно контролювати, не допускаючи перегріву. Для цього впроваджується рідинна система охолодження. Робочий матеріал — антифриз — циркулює по двом контурам (малому і великому), забираючи тепло у силової установки. Для цього в моторі передбачені спеціальні канали. Робота системи управляється електронікою, що дозволяє найбільш точно визначати необхідний момент спрацьовування того чи іншого механізму.

Віддача накопичення в антифризі тепла відбувається в радіаторі. Він розташовується у фронтальній частині автомобіля, що дозволяє охолоджувати його природним шляхом — завдяки обдуву набігаючого потоку повітряної маси. Однак при недостатній швидкості руху подібна методика буде неефективною. У зв’язку з цим поряд з радіатором встановлюється вентилятор, який покликаний здувати гаряче повітря, допомагаючи охолодження антифризу. Спрацьовування механізму відбувається по команді електроніки.

Здійснення операцій

Ремонт вентилятора радіатора автомобіля вимагає його демонтажу. Відзначимо, що складність такої операції (а, отже, і її ціна) залежить від конструктивних особливостей конкретної моделі. Часом, щоб здійснити виїмку пристрою, необхідно видалити передній бампер. Природно, такий захід обійдеться недешево і істотно ускладнить самостійно виконання робіт. Також варто відзначити, що далеко не завжди справа полягає у виході з ладу самого механізму. Часом причиною відмови в спрацьовуванні є несправна електроніка або обрив в мережі живлення.

Ремонт вентилятора радіатора включає в себе такі етапи:

  • демонтаж навісного обладнання;
  • відключення вентилятора;
  • виїмка механізму;
  • дефектовка;
  • заміна зношених елементів;
  • збірка і установка.

Можливість здійснення відновлювальних робіт визначається після дефектації механізму. На жаль, проведення подібних операцій можливо не завжди.

Куди звернутися, якщо Вам потрібен ремонт вентилятора радіатора?

Ремонт вентилятора радіатора у Львові повинен виконуватися висококваліфікованими спеціалістами. Так як робота нерідко пов’язана з перепайкою проводки, здійснення заходів вимагає спеціального інструменту і певного досвіду. Не маючи його, можна допустити помилки, які приведуть до погіршення ситуації. Тому рекомендуємо скористатися послугами професіоналів автосервісу СТО Авто, розташованого у Львові. Тут є все необхідне, щоб вирішувати подібні завдання в найкоротші терміни.

Записатись
Зворотній дзвінок
Ціни

Команда автосервісу "СТО АВТО" у Львові

Ремонтуємо усі марки автомобілів