Заміна повітряного фільтру
Заміна повітряного фільтру — це одна з операцій, що входить до складу базових заходів по регламентному обслуговуванню автомобіля. Зазвичай установка нового елементу відбувається під час зміни мастильного матеріалу ДВС і масляного фільтру. Попри те, що багато виробників вказують інтервали заміни в 30 і більше тисяч кілометрів (тобто, кожне друге ТО), подібна практика у вітчизняних умовах експлуатації згубна для мотора. Відмітимо, що незалежно від якості встановленого елементу, фільтр забивається пилом, брудом і сторонніми частками, що перешкоджає проходу повітряної маси. У окремо взятих ускладнених випадках можуть виникати неполадки в роботі впускної системи, оскільки необхідна кількість повітря за певний проміжок часу фізично не здатне здолати бар’єр забрудненого фільтру. Виключення являються фільтри нульового опору — замість заміни проводиться їх очищення і просочення спеціальними рідинами.
РОБОТА СИСТЕМИ
У камері згорання ДВС спалюється не паливо, а його суміш з повітряною масою. Пальне подається з бака за допомогою насоса, що створює в магістралі потрібний тиск. Повітря ж поступає з вулиці. Зазвичай заборник знаходиться в районі крила автомобіля, щоб забезпечити мінімальну температуру потоку. Далі він може безпосередньо потрапляти в тракт, а може нагнітатися за допомогою турбіни або компресора. Але, у будь-якому випадку, спочатку він проходить фільтрацію, яка дозволяє не допустити попадання в мотор сторонніх часток.
Для виконання цього завдання в системі впускання передбачений повітряний фільтр. Він встановлюється в пластиковому корпусі практично на самому початку тракту. Елемент виконаний з гофрованого матеріалу, що допомагає затримувати пил, бруд і інші частки. Природно, чим більше забитий фільтр, тим важче потоку пройти до впускного колектора. З цієї причини цей компонент системи вимагає періодичної заміни.
ВИКОНАННЯ ОПЕРАЦІЙ
Заміна повітряного фільтру автомобіля має на увазі придбання нового елементу. Відмітимо, що це може бути як оригінальна продукція, так і її аналоги. Проте не рекомендується вибір елементів, чия ціна є мінімальною на ринку. Такі фільтри не здатні належним чином очищати повітряний потік. Складність заміни залежить від конструктивних особливостей мотора. Проте зазвичай вона не доставляє клопоту навіть при самостійному виконанні.
Розглянемо етапи:
- Демонтаж кришки корпусу
- Виїймання старого елементу
- Очищення корпусу
- Встановлення нового фільтру
- Складання
Якщо в автомобілі встановлений фільтр нульового опору, його треба очистити спеціальним складом. Потім наноситься захисне просочування.
КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ?
Заміна повітряного фільтру авто — це нескладна операція, яку більшість водіїв зможуть виконати самостійно. Проте середні розцінки у Львові на подібну послугу дуже невисокі. Тому рекомендуємо провести цей заход у рамках регламентного технічного обслуговування своєї машини. Наприклад, Ви можете звернутися по допомогу до висококваліфікованих фахівців автосервісу СТО Авто. Окрім усього іншого, придбання расходников також можливе на місці.