Заміна масла в ДВС
Заміна масла в ДВС — це базова операція, яка потрібна автомобілю будь-якого віку. Регламентний інтервал її проведення виробники встановлюють, відштовхуючись від характеристик того або іншого мотора. Звичайно, він може істотно різниться, проте, чим вище навантаження на агрегат, тим частіше повинен оновлюватися склад. Також варто враховувати і умови, в яких експлуатується транспортний засіб. Наприклад, якщо велика частина пробігу — це траса, де агрегати працюють в помірних режимах, то нормативи, наказані виробником, цілком можуть бути актуальні. Проте, якщо машина експлуатується в місті, то інтервал має бути скорочений приблизно удвічі. Це пояснюється тим, що ДВС часто працює вхолосту. Наприклад, за годину руху в пробці Ви можете здолати всього декілька кілометрів. Проте мотор справно виконував свої функції, як і олію, що омиває його деталі.
РОБОТА ДВС
Двигун є основним агрегатів сучасних автомобілів. Саме цей механізм спалює паливо, виробляючи енергію і перетворюючи її на момент, що крутить, який і вирушає через трансмісію на колеса, дозволяючи машині пересуватися. Варто відмітити, що така робота відбувається як у бензинових, так і в дизельних моторах. Звичайно, вони мають істотні відмінності, але основне завдання залишається незмінним. Оскільки деталі агрегату чітко підігнані за розміром, в процесі функціонування виникає тертя, яке здатне в найкоротші терміни вивести з ладу металеві елементи.
Щоб запобігти прискореному зносу компонентів агрегату, передбачений спеціальний мастильний матеріал, який, створюючи на поверхні елементів захисну плівку, знижує негативну дію тертя. Звичайно, зважаючи на високі температури, його термін ефективної дії дуже обмежений. Зазвичай він не перевищує 10-15 тисяч кілометрів пробігу.
ВИКОНАННЯ ОПЕРАЦІЙ
Заміна масла в ДВС автомобіля не проводиться без установки нового елементу, що фільтрує. Здійснювати ці операції окремо безглуздо — у будь-якому випадку склад (чи фільтр) буде дуже швидко забруднений. Що стосується вибору мастильного матеріалу — він дуже великий. Звичайно, ціна олій може істотно різнитися, як і їх якість. Придбаваючи таку продукцію, обов’язково звертайте увагу на допуски виробників, а також в’язкість. Безумовно, варто віддати перевагу перевіреним брендам.
Розглянемо основні етапи:
- Демонтаж масляного фільтру
- Установка нового елементу
- Злив мастильного матеріалу
- Заправка нового складу
- Перевірка рівня
Об’єм масла варіюється залежно від моделі ДВС. Подібну інформацію Ви можете уточнити в інструкції з експлуатації.
ВИБІР ТЕХЦЕНТРА
Заміна масла ДВС авто — це дуже нескладна, але, в той же час, дуже важлива операція. Тому не варто її здійснювати самостійно, не маючи належного досвіду, а також доручати гаражним майстерням. Оптимальним рішенням стане звернення до перевірених фахівців. Наприклад, Ви можете скористатися послугами автосервісу СТО Авто, розташованого у Львові. Тут подібні заходи здійснюються в найкоротші терміни. Також усі необхідні расходники Ви зможете придбати на місці, заощадивши свій час.