Заміна вентилятора радіатора у Львові

Заміна вентилятора радіатора — це досить часто зустрічається операція, виконання якої необхідно для відновлення штатного режиму функціонування системи охолодження автомобіля. Відзначимо, що несправності цього вузла здатні привести до дуже серйозних наслідків — перегріву ДВС. Це зажадає здійснення капітального ремонту або навіть заміни силової установки. Відзначимо, що, так як вентилятор управляється електронікою, відмова в спрацьовуванні нерідко фіксується у вигляді кодів помилок, тому таку несправність можна відстежити при комп’ютерній діагностиці. Крім цього, явно вказує на певні проблеми з механізмом сторонні шуми при роботі пристрою. Мова йде не про шум при обертанні лопатей (це є нормою), а про свист, скрегіт і інших звуках. Також, якщо вентилятор в спеку не спрацьовує — варто якнайшвидше провести діагностику.

Робота системи

Для досягнення високого ККД силового агрегату, необхідна підтримка закладеної інженерами робочої температури. Для контролю над рівнем прогріву ДВС в автомобілі встановлюється два контури охолодження — великий і малий. Після запуску двигуна водяний насос, пов’язаний ремінним приводом з коленвалом, починає подачу антифризу. В цей час керуючий клапан (термостат) відкриває малий контур. Отже, максимально швидко досягається необхідна температура ДВС. Потім клапан пускає рідина по великому контуру, перешкоджаючи перегріву.

Забираючи тепло з ДВС, антифриз надходить в радіатор для охолодження. Проходячи через довгу магістраль, рідина втрачає температуру і знову надходить у систему. Фронтальне розташування радіатора має на увазі природний обдув при русі, що допомагає працювати вузлу. Однак, якщо автомобіль рухається занадто повільно або зовсім стоїть на місці, потоку повітряної маси не вистачає. У зв’язку з цим встановлюється вентилятор, який, харчуючись електроенергією, примусово обдуває радіатор.

Виконання операцій

Заміна вентилятора радіатора автомобіля передбачає покупку пристрою. Відзначимо, що на ринку представлено чимало такої продукції. Відрізняється не тільки ціна механізмів, а й їх якість. Так як вартість робіт по установці вентилятора може бути дуже висока (на деяких моделях необхідно демонтувати бампер, оскільки в іншому випадку виїмка буде неможлива), не слід вибирати найдешевші механізми, оскільки їх термін служби досить невеликий, що потребують незабаром повторно оплачувати не тільки придбання вентилятора, але і роботу майстрів.

Розглянемо основні етапи:

  • Демонтаж навісного обладнання
  • відключення вентилятора
  • виїмка механізму
  • Установка і підключення нового пристрою
  • збірка

У деяких моделях може бути встановлено кілька вентиляторів. Наприклад, один може призначатися для системи охолодження, а другий — для кондиціонера.

Куди звернутися?

Доручіть заміну вентилятора радіатора авто професіоналам. Маючи належний рівень підготовки, а також необхідний інструментарій, фахівці зможуть гарантувати швидке здійснення необхідних операцій. Наприклад, Ви можете звернутися в автосервіс СТО Авто, розташований у Львові. Для співробітників цієї СТО такі операції є рядовими, а, отже, не віднімають багато часу. Також на всі виконані роботи буде дана тривала гарантія.

Записатись
Зворотній дзвінок
Ціни

Команда автосервісу "СТО АВТО" у Львові

Ремонтуємо усі марки автомобілів