Прокачування гальм у Львові

Прокачування гальм — це важлива операція, яка проводиться після втручання в систему. Наприклад, вона здійснюється при заміні колодок, дисків, робочої рідини, різних патрубків, прокачування гальмвиконавчих механізмів (циліндрів, супортів). Справа в тому, що система є герметичною, тому потрапляння повітря призводить до утворення пробки. Тобто, рідина не може потрапити до місця призначення. Зважаючи на таку ситуацію трапляються проблеми зі швидкістю реакції на дії водія або навіть повна відмова в спрацьовуванні. Чи варто говорити, що подібна ситуація призводить до серйозних наслідків. Звичайно, досвідчені автомобілісти можуть використовувати ручник, а ось новачок напевно розгубиться. Потрібно розуміти, що нерідко навіть секундне зволікання здатне стати причиною ДТП.

Робота вузла

Сучасна гальмівна система являє собою набір механізмів, що дозволяє швидко зупиняти автомобіль на вимогу водія. Основою функціонування є гідравліка — тиск рідини. Після натискання на педаль циліндр відправляє складу по магістралі, яка підведена до супортам. Механізми, в свою чергу, зміщують поршні, притискаючи колодки до гальмівних дисків. Що виникає тертя сповільнює обертання маточини, на якій встановлено колесо. Отже, відбувається зупинка автомобіля.

Для правильної роботи системи необхідно, щоб кожен компонент належним чином виконував свої функції. У зв’язку з цим необхідно прокачування гальм автомобілярегулярно перевіряти стан витратних матеріалів — колодок і дисків (якщо не встановлено спеціальні датчики зносу). Заміни потребує і робочий матеріал — він гігроскопічний, тому кожні два роки необхідно оновлення складу. Звичайно, важливо стежити і за тим, щоб рівень гальмівної рідини відповідав номінального.

Як виконується прокачування гальм

Прокачування гальм автомобіля здійснюється кожен раз, коли відбуваються ремонтні або регламентні роботи, які передбачають втручання в систему. Також її варто виконати при зниженні ефективності роботи вузла. Відзначимо, що, по суті, існує два типи таких робіт. По-перше, наприклад, при заміні колодок, натиснувши на педаль, Ви не відчуєте опору, тобто, вона досягне статі без будь-якого зусилля. Тому необхідно кілька разів продавити педаль, щоб створити робочий тиск в системі, і тільки після цього можна пересуватися на автомобілі в штатному режимі. По-друге, мова може йти про видалення повітряної пробки.

Розглянемо алгоритм другої операції:

  • набор для прокачування гальмПідключення до штуцера супорта трубки для відведення рідини
  • Натискання на педаль гальма (і її утримання)
  • Злив рідини до того моменту, поки не зникне натиск
  • Паралельний долив складу в бачок

Необхідно постійно перевіряти рівень рідини в бачку. Він не повинен опускатися до мінімальної позначки, інакше вся операція буде безглуздою.

Де зробити прокачування гальм?

Якщо Ви не маєте досвіду прокачування гальм авто, не варто братися за виконання цієї операції самостійно. Ціна помилок, допущених при роботі з цим вузлом, може бути дуже висока. Тому рекомендуємо звернутися до професіоналів. Наприклад, Ви можете скористатися послугами майстрів автосервісу СТО Авто, розташованого у Львові. Тут є все необхідне, щоб в найкоротші терміни виконати потрібні операції відповідно до технологічних норм.

Записатись
Зворотній дзвінок
Ціни

Команда автосервісу "СТО АВТО" у Львові

Ремонтуємо усі марки автомобілів