Заміна помпи (заміна водяного насоса)

Заміна помпи (заміна водяного насоса) — це регламентна операція, яка часто поєднується з установкою нового ременя і роликів системи ГРМ. Річ у тому, що проводиться демонтаж великого кількість додаткових механізмів — це необхідно для забезпечення доступу. Отже, відкриває доступ і до помпи, а оскільки насос має приблизно однаковий термін служби з елементами приводу газорозподільної системи, немає сенсу оплачувати роботи по демонтажу агрегатів двічі. Звичайно, трапляються і ексцеси — наприклад, протікання помпи. Це викличе необхідність міняти насос окремо. Найчастіше подібні ситуації зустрічаються при використанні механізмів, чия ціна є мінімальною на ринку. Відмітимо, що подібна економія може привести до проблем з системою охолодження ДВС.

Компоненти системи

Окрім енергії, яку робить двигун, при спалюванні палива також виробляється і тепле. Відмітимо, що кожен агрегат має свою робочу температуру, яка оптимальна для досягнення максимального ККД. Природно, негативним чином позначається як неможливість досягти цих показників, так і їх перевищення. Проте друга ситуація небезпечніша, оскільки вона веде до перегрівання деталей, внаслідок чого відбувається їх деформація. Усе це є причиною відмови в роботі ДВС.

Оскільки двигун не здатний самостійно контролювати свою температуру, впроваджується додаткова система охолодження. Вона є рідинною і складається з двох контурів — малого і великого. Робочим матеріалом служить антифриз — склад, придатний для цілорічного використання зважаючи на низьку температуру замерзання. Він заправлений в спеціальний резервуар, звідки подається за допомогою помпи, працюючої від енергії коленвала. Спочатку рідина циркулює по малому кругу, дозволяючи ДВС прогрітися до потрібної температури, а потім термостат (регулюючий клапан) відкриває великий круг, щоб уникнути перегрівання. Проходячи по спеціальних каналах усередині мотора, антифриз забирає тепло і віддає його в радіаторі, що є кінцевим циклом процесу охолодження.

 

Здійснення робіт

Заміна помпи (заміна водяного насоса) автомобіля вимагає придбання нових запчастин. Як вже згадувалося вище, дешевих елементів варто уникати. Якщо ціна оригінальних механізмів занадто висока — варто звернути увагу на гідні аналоги. Якщо ж Ви не маєте досвіду в підборі таких деталей, варто проконсультуватися з професіоналами або купити їх в сервісі, де Ви здійснюватимете установку. Співробітники СТО зможуть підібрати запчастини відповідно до Вашого бюджету.

Розглянемо основні етапи:

  • Злив антифризу
  • Демонтаж устаткування
  • Видалення ременів і роликів
  • Видалення помпи
  • Установка нових елементів
  • Складання і підключення
  • Заправка антифризу

Якщо в процесі виконання робіт стався витік, слід поповнити запас охолоджувальної рідини. Її рівень завжди повинен відповідати номінальному

Куди звернутися?

Заміна помпи (заміна водяного насоса) авто — це непроста операція, яку необхідно доручати грамотним фахівцям. Помилки, допущені при виконанні цих заходів, приведуть до неправильної роботи системи охолодження, що може стати причиною дуже серйозних поломок. В зв’язку з цим рекомендуємо звернутися до висококваліфікованих спеціалістів автосервісу СТО Авто, розташованого у Львові. Тут є усе необхідне, щоб гарантувати високу якість таких операцій.

Записатись
Зворотній дзвінок
Ціни

Команда автосервісу "СТО АВТО" у Львові

Ремонтуємо усі марки автомобілів